You are currently viewing geoPUZ #1
  • Reading time:4 mins read
  • Post author:
  • Post comments:0 Komentarzy

 

W dzisiejszym wydaniu geoPUZa krótko i na temat:

▶️ PLANOWANIE

Nie raz jest tak że chcemy dużo osiągnąć ustawiając sobie poprzeczkę za wysoko. Planujemy swoje cele nie uwzględniając swojego stanu psychicznego. Wykończenie psychiczne może spowodować przeciwny efekt – zrobimy za mało lub się zablokujemy.

Tim Ferriss – tim.blog

Tim Ferris radzi aby w takim przypadku postawić poprzeczkę „pozornie” niżej i wyluzować:

„Łagodzenie niepokoju związanego z wydajnością pozwali ci wyregulować swój cel. Odnosząc stały (codzienny) sukces, w pewnym sensie buduje się pewność siebie i rozpęd (…) Poczucie, że wygrywasz, jest prekursorem wygrywania na naprawdę dużą skalę” 

Tim Ferriss

Codziennie po trochu do celu ze spokojną głową. Brzmi nieźle, prawda? 🙂

▶️ UCZENIE SIĘ

Droga do poziomu eksperta w jakiejkolwiek dziedzinie życia tkwi w paru (nieprostych) zasadach, które stosował każdy geniusz. Niestety inaczej o tym myślimy i wyobrażamy sobie że z talentem trzeba się urodzić. Jest to z definicji błędne założenie. Można się urodzić z predyspozycjami do osiągnięcia suksesu, ale samo jego osiąganie to już tylko ciężka praca. Pomaga także:

  • posiadanie właściwego nauczyciela z konkretnym planem ćwiczeń
  • świadome i celowe ćwiczenia z jasno określonymi celami nauki
  • uwzględnianie informacji zwrotnej i modyfikacja nauki pod kątem postępów

Więcej o tym przeczytasz w książce „Droga na szczyt” Andersa Ericssona, wydanej w zeszłym roku także po polsku. Notatki do tej książki znajdziesz też na blogu w Składnicy.

Książka „Droga na Szczyt”

▶️ ZDROWIE

O biohackingu pisałem w zeszłym roku. Jestem zafascynowany jak można naturalnymi sposobami (o których jako ludzie zapominamy) lub nową technologią (o której nie mamy pojęcia) wpłynąć na swój stan fizyczny i psychiczny. Dużo dała mi lektura książki Biohacking Karola Wyszomirskiego.

Gościu jest prawdziwym „kocurem” w tych kwestiach. W swojej trenerskiej pracy wchodzi na naprawdę wyższe poziomy. Piszę o nim dlatego, bo niedawno wyszła druga część Biohacking 2 – jeszcze więcej informacji do przyswojenia. Warto sprawdzić!

Oprócz tego możesz go obserwować na instagramie (@karolwyszomirski_pl) gdzie dzieli się swoimi doświadczeniami i pokazuje w praktyce jak stosować biohacking.

Karol Wyszomirski

The form you have selected does not exist.

Dodaj komentarz